Brugge Kahve Mekanları

Brugge çikolata sevenler için rüya gibi bir şehir. Yüzlerce yıllık mazisi olan çikolata üreticileri, birçok farklı çikolatayı hala geleneksel yöntemlerle üretiyorlar. Bununla beraber Brugge kahve mekanları açısından aynı kalite ve zenginlikte yerler bulmak zor.

Juliette Cafe

 Brugge şehrinde kendi adıma kahve için önerebileceğim tek mekan. Bu kadar çikolata dükkanı arasında mutlaka kahvesi iyi olan başka mekanlar da vardır ama benim bulabildiğim yer burası oldu. Cappuccino için kullanılan kahve, espressonun hazırlanışı, süt oranı, köpük kıvamı ve servis sıcaklığı olarak gerçekten çok iyiydi. Geniş olmasa da menüsünde yer alan pastane ürünleri de oldukça lezzetli görünüyordu.

 

 

 

The Chocolate Kiss

 Brugge gezisinde kahve aradığınız her yerde sıcak çikolata bulacaksınız. Buraya gelmişken denemeden olmaz diyerek bu mekana girdik. Sıcak çikolata ve bir cappuccino siparişi verdik. Cappuccinoyu önermem fakat sıcak çikolata gerçekten lezzetliydi. Çikolatanızın hangi çeşit olacağına siz karar veriyorsunuz, sıcak sütle beraber servis ediyorlar, denemeye değer bir lezzet.

 

 

 

 

 Çikolata şehri olan Brugge, bu konuda yüzlerce alternatif sunuyor. Fotoğrafta görülen Jean De Bruges çikolata dükkanına rastlarsanız buradan alışveriş yapabilirsiniz. Beşli küçük kutulu paketler halinde hediyelik olarak hazırladıkları handmade çikolataları hem ekonomik hem de oldukça lezzetliydi. Kesinlikle önereceğim bir Brugge mekanı da diğer fotoğrafta görülen marzipan ve nougat dükkanı. Görürseniz ve imkanınız dahilindeyse, az miktarda da olsa birkaç çeşit marzipan alarak tadına bakmalısınız. Gerçekten çok lezzetli ürünleri var. Kahve mekanlarının dışına çıktık ama bu iki dükkanı önermeden geçemedim.

30 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.