Milano Kahve Mekanları

Caffé Napoli

Duomo meydanına çok yakın. Duomoyu arkanıza aldığınızda soldan ikici sokakta oldukça küçük bi coffee shop. Milano’da en başarılı ve lezzetli cappuccinoyu burada buldum. Görüntü olarak ilk anda soru işareti olsa da, kullanılan kahve , espressonun hazırlanışı, köpüğü ve espressoya ilavesi, servis sıcaklığı ile nefisti. Mutlaka ziyaret edilmeli.

 

SAVINI

Galleria Vittorio Emmanuele içerisinde, güzel dekorasyonu ile eski bir restaurant. Cappuccinoyu son derece hızlı hazırladılar. Buna rağmen latte art dahil olmak üzere nefis bir cappuccino servis ettiler. Mutlaka ziyaret edilmeli.

 

Emporio Armani Caffé

Mekanın kendisi de, müşterileri de oldukça şık. Oturarak servis istediğinizde pahalı bir yer olmakla beraber ayakta cappuccino veya başka bir kahve içmek isterseniz makul fiyatlarda ( cappuccino 1.60 euro ). Nefis kahveleri ile birlikte ikram ettikleri çikolata da çok lezzetli. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken kahve mekanlarından.

 

 

Cova Pasticceria

Milano’da lüks butik ve mağazaların bulunduğu Via Monte Napoleone caddesinde.  Yüksek fiyatlı ürünleri ile üst gelir grubunda müşterilerin uğrak yeri. Oldukça şık bir pastane olan Cova’da  60’lı yaşlardaki baristanın özenle hazırladığı cappuccino son derece güzeldi. Kahveler ve diğer tüm ürünleri için mutlaka uğranılması gereken bir mekan.

 

 

Campari

Duomo meydanından Galeria Vittorio Emanuele’ ye girişte hemen solda. Cafe, bar, restaurant tarzında bir yer. Oldukça hareketli ve kalabalık olan bu meydanda en iyi cappuccinoyu servis eden mekandı. Milano’da mutlaka ziyaret edilen bu meydana gelindiğinde kahve için tercih edilebilir.

 

 

Motta

Duomo meydanından Galeria Vittorio Emanuele’ye girişte solda. Kapısında 1928 yılından beri hizmet vermekte olduğu yazıyor. Cappuccino sıradan. Kahve dışında, diğer ürünleri de çok cazip görünmüyordu. Karşısında bulunan Campari tercih edilebilir.

 

 

Cafe Saint George

Duomo meydanından Navigli bölgesine giderken Via Torino caddesi üzerinde, küçük bir katolik kilisesine ait binada. Kağıt bardakta servis etmeleri sebebiyle en küçük boy sipariş ettiğim cappuccino, bu küçük kafeye tekrar gitme isteği uyandırmadı. Soğuk, köpüğü kıvamsız, kahve ise gövde olarak keyifsizdi.

 

BarMadonnina

Duomo meydanından Corso Vittorio Emanuele caddesine girince ileride sağda bulunan kafe. Alışveriş için tercih edilen ve oldukça kalabalık olan bu caddede dinlenmek amacı ile oturulabilecek bir mekan. Cappuccino başarısız.

 

 

75 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.