Kiev Kahve Mekanları

Kiev kahve mekanları ile tahminlerin üzerinde bir kahve şehri. Caddelerde küçük kahve büfeleri var ve sayıları oldukça fazla. Bazen yüz metre ara ile bazen yan yana iki farklı markanın kahve büfesi bulunabiliyor. Birkaç metrekare büyüklüğünde oturma yeri olmayan take away kahve dükkanları da oldukça fazla. Bu şehirde özellikle cappuccinolar oldukça soğuk servis ediliyor. Bu durumu sorduğumuzda hepsi sözleşmiş gibi 58 derecede cappuccino yaptıklarını söylediler fakat birçoğu 55 dereceyi geçmiyor gibiydi.

 

Bo Patisserie by Hector Jimenez-Bravo

Khreschatyk caddesi üzerinde. Birkaç masa ve caddeye bakan bar şeklinde oturma yerleri var. Masaya servis var. Kahvenizi alıp caddeyi seyrederek oturabileceğiniz temiz, küçük ve şık bir kahve mekanı. Cappuccinoları çok iyi, mutlaka ziyaret edilmeli.

 

 Honey

Podol bölgesinde. Sarı ve beyaz dekorasyonu, güleryüzlü çalışanları ile çok sevimli bir yer. Cheesecake çok güzel, ekler fena değil. Capuccinoları çok iyi, mutlaka ziyaret edilmeli.

 

 

 

The Blue Cup Coffee Shop

Kiev’de adı bilindik brkaç kahve dükkanından biri. Yol üzerinde bir iki masası var, kapıyı açıp birkaç merdiven inilerek girilen iç kısım orta büyüklükte bir mekan. Fincanda ve iki farklı boyda cappuccino hazırlıyorlar. Büyük boy tercih etmemeli. 55 derece hatta belki altında servis ettikleri cappuccino sonuna doğru iyice soğuyor. Bununla beraber harika bir espresso, köpük ve süt kombinasyonu ile çok lezzetli bir cappuccino servis ettiler. Kesinlikle ziyaret edilmeli.

Cuba Coffee Brew-Bar

Özgürlük Meydanına oldukça yakın. İçeride bir kahve dükkanı için yeterli oturma yeri mevcut. Kiev’in en bilindik kahve dükkanı. Kiev’de genellikle standardın altındaki sıcaklıkta hazırlanan cappuccino burada daha da soğuktu. Kullanılan kahve çok iyi, hazırlanan köpük oldukça tok ve başarılı. Müşterilerin neredeyse tamamı demleme kahve içiyor, sanırım bu konuda iddialılar. Mutlaka ziyaret edilmeli.

 

One Love Coffee

Khreschatyk caddesinin başında , Dnipro otelin altında. Baristalara Kiev’de kahvelerin gerekenden soğuk servis edildiğini söyleyince 58- 60 derece civarında iki harika cappuccino hazırladılar. Kiev’de baharat aromalı kahveye tek bu mekanda rastladık. Ballı ve krokanlı kekleri de oldukça güzel. Mutlaka ziyaret edilmeli

 

Zapahh Coffee Shop

Caddenin sonundaki alışveriş merkezine yakın. Oldukça küçük bir kahve dükkanı, içeride oturma alanı yok, dışarıda birkaç sandalye ve bir iki masası var. Kahveleri fincanda servis etmiyorlar. Kağıt bardakta espresso keyif vermedi.

 

 

Public Cafe

Kahveleri ile iddialı bir mekan değil. Khreschatyk caddesinin başında, bu bölgeye kadar yapılan yürüyüşlerde dinlenebileceğiniz bir yer, 24 saat açık. Cappuccino ve espresso fena değil.

59 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.