Budapeşte Kahve Mekanları

New York Café

Yıllardır konunun ilgilileri tarafından Dünya’nın en güzel cafesi seçilmekte. Fiziki ortam olarak kesinlikle doğru. Saray gibi değil, gerçekten saray olarak yapılmış bir bina. İhtişam ve zengin görünümü ile etkileyici. Kapıda sıra olabilir ve beklemeniz gerekebilir. Çalışanlar rahatsız edici seviyede umarsız ve havalı. Binanın ihtişamı ve çalışanların havası ürünlere yansımamış. Porsiyonlar oldukça küçük ve pahalı. Cappuccino sütlü kahve formatında ve oldukça başarısızdı. Menüdeki en ucuz kahve ve pastalar sipariş edilerek, Dünyanın en güzel cafesini görmek adına mutlak ziyaret edilmeli.

 

 

 

Anna Cafe

Budapeşte’nin en hareketli alışveriş caddesi vaci utca üzerinde. Kahve olarak İlly kullanıyorlar. Cappuccino, hem espresso için kullanılan kahve olarak hem de süt ve köpük kıvamı olarak gayet güzeldi. Vişneli cheesecake de oldukça lezzetli. Vaci utca’da gezi ve alışveriş yorucu olursa tercih edilebilir.

 

 

Café Gerbeaud

New York Café’nin şatafatlı saray atmosferine göre oldukça elit tarzı ile çok şık bir yer. 1858 yılından beri hizmet vermekteymiş. Servis elemanları oldukça nazik. Kahve ve pastalarına da yansıyan kalitesi ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken mekanlardan.

 

50 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.