Dubai Kahve Mekanları

Emporio Armani Caffé

Modern tarzı ile çok şık bir mekan. İtalyanlar öğlen sonrası cappuccino içmez denir ama yer Dubai’de olunca sorun olmuyor. Cappuccino enfesti. Espresso için kullandıkları kahve, ilave edilen sütün tadı, hazırlanan köpük, köpüğün espressoya karıştırılması, sunum. Tadı damağınızda kalacak nitelikte hazırlanan bir cappuccino. Kahve için kesinlikle gidilmesi gereken bir mekan.

☕☕☕☕☕

 

Pappa Roti

Kahve, süt ve süt köpüğü olarak güzel malzemeler kullanarak lezzetli bir cappuccino hazırlamışlardı. Kendi hazırladıkları özel ekmek-çörek nitelikli  ürünleri ile ballı bitki çayları da oldukça rağbet görüyor. Önerim Cappuccino, hazırladıkları minik ekmek istenmese de olur.

☕☕☕☕

 

 

Cheesecake Factory

Dubai Mall içinde. Cheesecake dünyasına girmiş gibi oluyorsunuz. O kadar ikna edici ve lezzetli duruyorlar ki bir dilim yemeden, hatta farklı ürünlerden birkaç dilim söylemeden çıkmak neredeyse imkansız. Limonlu ve frambuaz aromalı oldukça büyük iki dilim cheesecake üzerine söylediğim cappuccino da çok güzeldi. Kesinlikle uğranmalı.

☕☕☕☕☕

 

Paul Café

Dubai Mall arka kapısına, Burj Khalifa tarafındaki çıkışa yakın. Cappuccino gerçekten çok güzel hazırlanmıştı, ilave olarak büyük boy fıstıklı macaron da mutlaka tadılmalı.

☕☕☕☕

60 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.