Tel-Aviv Kahve Mekanları

Tel-Aviv kahve mekanları bulacak vaktim olmasa da karşılaştığım iki sürprizi yazmadan geçemedim. Yolunuz düşerse Yafa kentinde El Bahr camii, Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi, Mahmudiye Külliyesi ve Hasan Bek camii’ni görmelisiniz. İki sürpriz kahve mekanından biri Hasan Bek camii’nde diğeri havaalanında pasaport kontrolünden sonra karşıma çıktı.

Hasan Bek Camii

Hasan Bek camii Tel-aviv şehrinin hemen yanında bulunan tarihi Yafa bölgesinde. Osmanlı döneminden kalan bu son derece güzel camii, Türk turist kafilelerinin mutlak uğradığı bir yer. Hemen arkasında kaba bir kütle şeklinde yükselen David İntercontinental otele inat, son derece naif ve latif bir havası var. Buradaki sürpriz, camii girişindeki kahve sebili oldu. Sıcak havada soğuk su ararken sıcak kahve bulduk. İçine hafif kakule katılan kahve, ya gerçekten çok güzeldi, ya da camide bulunanların sıcak ve samimi sohbeti eşliğinde unutulmaz oldu. Umarım Hasan Bek camii’nin girişindeki minik kahve sebili hâlâ duruyordur.

☕☕☕☕☕

Beanz Coffee

Ben Gurion havalimanı pasaport kontrolü oldukça sevimsiz ve can sıkıcı. Buradan geçip uçağınızı beklerken biraz olsun keyfiniz yerine gelsin isterseniz birkaç cafe içerisinde tercih edilecek en iyi alternatif beanz coffee. Havaalanlarında bulmaya alışık olmadığımız kadar iyi kahveleri var. Uçakta uyumak isterseniz latte, uyanık kalmak isterseniz espresso söylenebilir. Tercihim espresso oldu, öneririm.

☕☕☕☕

56 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.