Prag Kahve Mekanları

Avrupa’nın en güzel şehirlerinden Prag, koyu kavrulmuş sert kahveleri ile aklımda kaldı. Oldukça eski geçmişi olan ve edebiyat dünyasının önemli isimlerini konuk etmiş meşhur kafeleri, günümüzde hala başarı ile hizmet vermekte. Prag kahve mekanları içinde adı en çok duyulan ve gitme şansını bulduklarım şunlar :

Cafe Savoy

Prag kahve mekanları içinde en güzel ve başarılı olan yer. 1893 yılında kurulmuş. Kalabalık oluyor, beklemeniz gerekebilir. Fransız ve Avusturya cafelerini çağrıştıran bir atmosferi var. Sunumları oldukça şık. Cafe olmasına karşın cappuccino son derece başarılı hazırlanmıştı. Prag’da genelde koyu kavrulmuş kahveler kullanılmakta, çok iyi hazırlanan köpükle birleşince İtalya’dakileri aratmayan bir cappuccino servis ettiler. Kesinlikle ziyaret edilmeli.

☕☕☕☕☕

Cafe Slavia

Narodny caddesinde, Tuna nehrine çok yakın. 1881 yılında kurulmuş. Kafka, Kundera ve Nazım Hikmet gibi ünlü yazarların da kendi dönemlerinde müdavimi olduğu söyleniyor. Sanırım bundan dolayı çalışanlarda müşterilere karşı buraya gelip rahatımızı bozdunuz havası var. Baklava olarak satışa sundukları ürünün oldukça kötü göründüğünü yazmadan geçemedim. Cappuccino ve espresso güzeldi. Koyu kavrulmuş sert kahveden hoşlananlar için ideal. Prag ile özdeşleşmiş bir mekan olması açısından ziyaret edilebilir.

☕☕☕☕

Cafe Narodny

Narodny caddesinin Tuna nehrine yakın kısmında. 1902 yılında açılmış. Sade ve dingin bir ortamı var. Çek edebiyatı için önemli kişilerin uğrak yerlerinden biri olduğu söyleniyor. Cappuccino ve espresso için yorum yapabilirim. Cappuccino güzel ama espresso tercih edilmeli. Orta-koyu kavrulmuş kahveden ve baristanın yakmadan hazırladığı espresso kıvamlı köpüğü ile gerçekten güzeldi. Kesinlikle ziyaret edilmeli.

☕☕☕☕

Cafe Obecni Dum

Eski Şehir meydanının arka kısmında bulunan ve belediyeye ait olduğu söylenen binada. Güzel ve büyük bir cafe. Hızlı ve güleryüzlü çalışanları var. Americano fena değildi, çayları da güzel. Bu bölgede tercih edilebilecek bir mekan.

☕☕☕☕☕

Caffe Italia

Eski şehir meydanında. Bin yıllık geçmişi olduğu söylenen bu meydandaki eski binalarının oluşturduğu güzel atmosfer bile kahvelerini çekici kılmıyor. Herhangi bir içecek söyleyerek, dinlenmek için oturulabilir.

☕☕

56 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.