Viyana Kahve Mekanları

 Demel

Hofburg sarayına çok yakın. Saray pastanesi olarak anılıyor ve yıllardır Hofburg Sarayı için ürünler imal etmiş. Üst kata çıkan merdivenlerin hemen arkasında camla bölünmüş alandaki mutfağı görebiliyorsunuz. Pastaların üretim aşamalarını izlemek mümkün. Avusturya’da en çok tercih edilen kahvelerden olan Melanj burada oldukça başarılı. Orta kavrulmuş kahve melanj için krema ile tatlandırılıyor.  İçimi oldukça yumuşak. Sert içimli ve aromatik kahve sevenlere hafif gelebilir. Genelde kalabalık olmasına rağmen yer bulmak mümkün. Melanj ve Sacher için mutlak ziyaret edilmeli.

☕☕☕☕☕

 

Cafe Sacher

Sacher otelin altında bulunan Viyana klasiği.  Albertini müzesine çok yakın. Sacher pastayı sahiplenmek adına Demel ile tatlı bir rekabetleri olduğu söylenmekte. Kıyaslanacak olunursa Melanj burada daha yumuşak, Sacher pasta ise daha yoğun kakao ve daha az portakal aroması içeriyor. Melanj ve Sacher pasta için ziyaret edilebilir.

☕☕☕☕

 

Cafe Mozart

Albertini müzesinin karşısında sayılabilir. Öncelikle kahve fincanları oldukça güzel. Melanj biraz fazla krema kullanılarak yapıldığından kahve tadı oldukça baskılanmıştı. Cappuccino medium roast kahve ve yoğun süt kullanılarak yapılmış olsa da süt köpüğünün tok kıvamı ve sunumu ile oldukça güzel. Damakta bıraktığı kadife kıvamındaki his ve hafif kahve tadı gerçekten harika. Elmalı strudel söylenmese bile, benim açımdan tüm Viyana mekanlarında olduğu gibi burada da kayıp olduğu düşünülmez.

☕☕☕☕

 

 Cafe Central

Dünya’nın en şık kafelerinden. Oldukça köklü bir işletme olmasının yanında, klasik dekorasyonu, canlı piyano dinletisi eşliğinde kahvelerini içen popülasyonu ile görülmeye değer. Rezervasyonunuz yoksa bizim gibi oraya kadar gidip, bekleyip yer bulamayabilirsiniz. Oturmak ve birşeyler içmek mümkün olmasa da neden dünyanın en güzel üç kafesinden biri seçilmiş, bunu anlamak mümkün oldu. Kesinlikle ziyaret edilmeli.

 

Aida Cafe

Stephan Katedrali’ni geçince, Graben caddesinin baş kısmındaki meydanda. Bu bölgede kahve içmek ve dinlenmek istenirse oturulabilecek bir mekan. Cappuccino içilebilir ama espresso çok daha iyiydi.

☕☕☕

 

44 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.