Barselona Kahve Mekanları

Barselona’da espresso bazlı olmakla birlikte İspanyol kahvesi olarak anılan Cortadonun en iyi örneklerini bulmak mümkün. Bunun yanında Cappuccino ve espresso denediğim tüm yerlerin ortak özelliği, bilindik sıcaklığın altında, hafif soğuk sayılabilecek kahveler servis etmeleri. Barselona kahve mekanları denince ilk akla gelenlerden gidebildiklerimi özetleyeyim.

Cafes el Magnifico

Kahve mekanı klasiklerinden. Barselona’nın en iyisi. Cortado, cappuccino, espresso. Tümü de harika hazırlanmıştı. İspanya’da olması ve yüz yıllık tecrübesi bulunması açısından Cortado ilk tercihimdi. Cappuccinonun az sütlü, dolayısıyla daha yoğun kahve tadı olanı şeklinde tanımlanabilir. Düşünmeden ikinci fincanı istedim. Daha yumuşak kahve sevenler için cappuccino da son derece başarılı. Sonraki gün cortado ve espresso. Oturmak için fazla yer yok, birkaç küçük bank mevcut. Cortado cam bardakta değil, ufak fincanlarda servis ediliyor. Kesinlikle ziyaret edilmeli.

☕☕☕☕☕

 

Onna Cafe

Alışılagelmiş kahve dükkanı formatında. Girişte ufak bir alanı var, bir iki basamak inilerek geçilen arka salonu daha geniş. Diz üstü bilgisayarları ve kahveleriyle birçok genç İspanyol ile birlikte dikkat çekici sayıda turist var. Burada önerim cortado. İspanya’da iyi bir kahve dükkanında bulunuyorsanız cortado mutlaka denenmeli. Cappuccino biraz sıcak ve daha az sütlü olsa, çok güzel olurdu. Kendi kavurdukları ve paketledikleri kahveleri de satılıyor. Diagonal ve Passeig de Gracia kavşağına çok yakın. Kesinlikle ziyaret edilmeli.

☕☕☕☕

 

Black Remedy

Yüksek tavanlı, büyükçe ve güzel dekore edilmiş modern bir mekan. Oturma alanları fazla. Kahve ve sohbetin birarada olabileceği bir yer. Cortado, espresso, cappuccino oldukça iyiydi. Yine de ilk önerim cortado. Bulursanız red velvet pasta denenmeli, gerçekten çok lezzetli yapılmıştı. Barselona genelinde hafif soğuk servis edilen kahveler burada birkaç derece daha soğuktu. Barselona katedraline çok yakın. Güzel kahve eşliğinde sohbet için grup olarak yer bulunabilecek mekan. Kesinlikle ziyaret edilmeli.

☕☕☕☕☕

Cafe Nomad

Pasaj içinde olduğu için dikkatli olmalı, ararken geçip bulamayabilirsiniz. Barselona genelinde karşılaştığım ilgisiz karşılama burada en ileri boyuttaydı. İçeri girip bir kenarda otursanız neredeyse kimse birşey sormayacak. Burada cappuccino favori. Kendi kavurdukları kahveleri, kadifemsi ve tok süt köpüğü kıvamı, süt ve kahve oranı. Hepsi mükemmel ama burada da olması gerekenden soğuk servis edilen kahve. Kesinlikle ziyaret edilmeli.

☕☕☕☕☕

Cafe Tallat

Sevimli, küçük ve mütevazi bir işletme. Kahve dükkanı , cafe arasında bir işletme. Barselona cafe ve baristalarının genel sakinliğine karşın, ilgili ve güleryüzlü çalışanları var. İki gün ve ikişer adet cortado. Hepsi de gayet iyi hazırlanmıştı. Barselona’da biraz daha az bilinen ama mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir mekan.

☕☕☕☕

Cafe La Granja 1872


Oldukça eski bir işletme. Her hali ile belli oluyor. Kahvelerinin güzelliği ile anılmasa bile nefis bir cappuccino hazırlamışlardı. Bu seviyede cappuccino o gün çalışan baristanın başarısı olarak düşünülse de tarihi bir mekan olması açısından ziyaret edilmeli.

☕☕☕☕

İl Caffe Di Francesco

Passeig de Gracia caddesinde. Cappuccino denedim. Bu bölgede gezerken kahve içmek ve biraz dinlenmek için oturulabilecek bir mekan.

☕☕☕

 

77 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.