Girne Kahve Mekanları

Dallas Büfe

Büfe olarak listeme yazsam da Girne’de kahve içilebilecek en güzel mekanlardan. Girne marinada oldukça merkezi bir konumu var. Denize sıfır olması hem manzarasını hem de nispeten serin ve esintili olmasını ve Kıbrıs sıcağında bir nebze de olsa nefes almayı sağlıyor. Türk kahvesi oldukça lezzetli ve hızlı servis edildi. Büfenin hemen yanı ve arkasındaki birkaç masada keyifle içeceğiniz kahve dışında soğuk içecekler ve basit atıştırmalıklar da mevcut. Fiyat/kalite performansı olarak da çok iyi olan Dallas büfede bir Türk Kahvesi mutlaka denenmeli.

 

Küçük Ev

Girne marinaya çok yakın olan Küçük ev bir coffee house. Cappuccino siparişimiz hızlıca servis edildi. Bununla beraber olması gerekenden soğuk, köpüğü oldukça zayıf ve kullanılan kahve aroma ve gövde olarak çok keyifli değildi. Girerken ve çıkarken gösterilen ilgi de dahil olmak üzere tekrar gidilmesi için istek uyandırmayan bir kahve mekanı.

 

 

Girne kalesinin içine bulunan adını hatırlayamadığım cafe, açık hava, nispeten yüksek ve esintili olması nedeniyle oldukça keyifli. Soğuk içecekler dışında bir yorgunluk kahvesi güzeldi.

Girne’deki en eski restaurantlardan Niyazi’de yemek sonrası ikram edilen Türk Kahvesi de kesinlikle çok iyiydi. Alışık olmadığımız ve biraz yoğun tadı olan şeftali kebabı sonrası oldukça iyi geldi.

29 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.