Nice – Cannes Kahve Mekanları

Malongo – Nice

 

Jean Medecin caddesi üzerinde, oldukça hareketli bir atmosferi var. Geniş iç mekanı ile yer sıkıntısı yaşamayacağınız Malongo, dışarıda bulunan oturma alanlarıyla da oldukça rahat bir cafe. Kullanılan kahve oldukça taze ve kaliteli olmasına rağmen, cappuccino köpük kıvamı ve miktarı olarak başarısızdı. Espresso veya Americano, kaliteli kahve kullanmaları ve basit hazırlanışı sebebiyle tercih edilebilir.

Emilie and Cool Kids – Nice

Nice, eski şehir bölgesinde. Kalabalık ve sıra beklemenizi gerektirebilecek bir sirkülasyonu var. Buna bağlı olarak pastane ürünleri hem görünüm hem de sunum olarak özensiz görünmekte. Old Town gezisi sırasında yorgunluk kahvesi ve biraz dinlenmek üzere tercih edilebilir.

Paul – Nice

Nice tren garı önünde bulunan şubesi oldukça yoğun. Monaco veya Cannes yönünetren ile giden ve gelen tüm yolcular bu garı kulllanmakta. Paul cafenin başka şubeleri ile kıyaslandığında, bu kalabalığın etkisi ile oldukça özensiz bir servis ve sunum var. Kahvelerimiz olması gerekenin altında sıcaklıklarda hazırlanmıştı. Porselen veya cam fincan kullanmamaları, kağıt bardakla kahve içmeyi sevmeyenleri oldukça mutsuz edecektir. Tren saatinizi beklerken herhangi bir kahve içerek vakit geçirilebilir.

Hotel 64 – Nice

Nice’de konakladığımız otel. Kahve mekanı olmamasına rağmen, lobilerinde kesintisiz kahve ve çay  ikramı sunmaları nedeniyle oldukça keyifli. Burada konakladığımız dönemde Latte ve Earl Grey çay, sabah uykumuzu, akşam yorgunluğumuzu aldı, teşekkürler.

 

 

Le Palais Des Pains – Cannes

 

Cannes tren garının hemen karşısında. Profesyonel bir işletmeden ziyade, birkaç kadının aralarında kurduğu amatör bir cafe havası var. Hazırladıkları birkaç çeşit tart, turta ve kek oldukça başarılı. Cappuccino için kötü diyemiyorum. Barista olmayan hanımefendi, son derece gayretle iki kez hazırladı, ilkini kendisi de beğenmemiş olacak ki servis etmeyip döktü. İkinci kez hazırladığı cappuccino, bu gayret ve ilgi dolayısı ile her şekilde güzeldi, emeğine sağlık. Cappuccino ve özellikle cheese cake öneririm.

A L’italienne – Nice

Jean Medecin caddesindeki büyük katedralin karşı sokağında. Sevimli ve küçük bir cafe. Sıradan kahveler ve kekler bulabileceğiniz bu cafe, özellikle aranmasa da bu bölgede iseniz espresso eşliğinde dinlenebileceğiniz sakin bir mekan

 

 

26 views

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.